30 stycznia odbył się w naszej szkole już XVIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Młodych wokalistów oceniało jury w następującym składzie: Sekretarz Miasta p. Krzysztof Borowski, dyrektor Domu Kultury w Zelowie p. Małgorzata Dębkowska, przedstawiciel Biblioteki Miejskiej p. Aneta Kasprzykowska oraz członek Rady Rodziców naszej szkoły p. Beata Kruk.
Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki. Jury postanowiło przyznać wszystkim małym wykonawcom równorzędne pierwsze miejsca. Z poszczególne placówki reprezentowali: Martyna Palusik i Łucja Chrzanowska – Przedszkole Samorządowe nr 1, Feliks Bistuła i Tomasz Chrzanowski – Przedszkole Samorządowe nr4, Estera Rybak i Piotr Gwizdała – Przedszkole Edukacyjne, Zofia Szmigielska i Nela Nawrocka – Niepubliczne Przedszkole „Akademia Uśmiechu”, Aleksandra Gajda i Anna Błaszczyk – Oddział Przedszkolny przy SP w Kociszewie, Natalia Kazimierczak i Maja Olejniczak – Oddział Przedszkolny przy SP w Bujnach Szlacheckich, Stefan Niewiadomski i Maja Siuta – Oddział Przedszkolny przy SP w Wygiełzowie oraz Maja Pasek i Maciej Nawrocki – Oddział Przedszkolny przy SP nr2 w Zelowie.
W kategorii klas I – III na pierwszym miejscu uplasowali się: Miłosz Kubiak – przedstawiciel SP nr4 oraz Adrianna Sikora i Błażej Grzegorczyk – uczniowie naszej szkoły.
Drugie miejsce zajęła uczennica SP w Kociszewie – Amelia Cyna, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale: Marii Sobala ze SP w Wygiełzowie oraz Lenie Nawrockiej i Borysowi Dżbik ze SP nr1. Jury wyróżniło: Oliwię Topolską, Wojciecha Karczewskiego i Aleksandra Sztaniaka ze SP w Bujnach Szlacheckich, Agnieszkę Nowicką – uczennicę SP nr4, oraz Maję Włodarczyk ze SP w Wygiełzowie.
W najstarszej kategorii wiekowej (klasy IV – VIII), pierwsze miejsce otrzymali: uczennica SP nr1 – Marta Karbowska, reprezentantka SP nr4 – Weronika Sztanka, oraz uczeń SP w Kociszewie – Adrian Szmigielski. Drugie miejsce zajęły: Dominika Tosik ze SP w Bujnach Szlacheckich i Julia Urbaniak uczennica naszej szkoły. Trzecie miejsce jury przyznało: Karolinie Martyniak z SP w Łobudzicach, Natalii Dominiak z SP w Wygiełzowie i uczennicy SP nr2 – Mai Plucińskiej. Wyróżnienia otrzymali: Maria Kryścińska ze SP w Kociszewie, Szymon Tosik – uczeń SP w Wygiełzowie, Oliwia Młynarczyk z SP nr1 i Julia Trębacz – reprezentantka SP nr4.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki przygotowane przez szkolne koło orgiami.

{gallery}rs_19_20/konkurs_koled{/gallery}