W dniu 28 stycznia 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyła się uroczystość, w trakcie której podsumowane zostały osiągnięcia sportowe szkół z terenu powiatu bełchatowskiego za rok szkolny 2018/19. Nagradzani byli najlepsi sportowcy oraz najlepsze szkoły biorące udział w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W kategorii szkół podstawowych nasza szkoła zdobyła III miejsce w powiecie w Plebiscycie szkół z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Wśród wyróżnionych uczniów byli: Nikodem Dymiński oraz Bartłomiej Bednarek. Na ten sukces zapracowali uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego. W roku szkolnym 2018/2019 zawodnicy SP 2 z sukcesami startowali w licznych zawodach sportowych na szczeblu powiatu, wojewódzkim i ogólnopolskim.

{gallery}rs_19_20/plebiscyt_sportowy{/gallery}