Z takim apelem zwróciliby się chętnie do rówieśników uczniowie klas: Vb i Vc naszej szkoły po wizycie w Teatrze „Pinokio” w Łodzi. Warto dodać, że to już trzecia wyprawa piątoklasistów do łódzkiego teatru, który podbił nasze serca wyjątkową atmosferą  i niezwykłymi inscenizacjami. Przedstawienie obejrzane ostatnio wprowadziło nas w świat grozy, dziecięcej fantazji, ale i samotności wśród zapracowanych, zajętych sobą ludzi. W takim świecie żyła Koralina… Zachwyciła nas scenografia spektaklu – trochę zabawna, trochę straszna, bardzo oryginalna. Spektakl godzien jest polecenia. Drugą atrakcją wyjazdu uczniów do stolicy naszego województwa były warsztaty origami połączone ze zwiedzaniem wystawy „Matematyka i orgiami” w holu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia przeprowadzone przez p. Joannę Grzankę i p. Ewę Frączyk reprezentujące Polskie Centrum Origami oddział w Łodzi były świetnym treningiem koncentracji, precyzji i cierpliwości.