Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez firmę „Świat Przygód” w ramach realizacji projektu „Zmieniaj nawyki nie klimat” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Zajęcia pt. „Skąd się bierze prąd?
W klasach I-III dotyczyły rodzajów energii odnawialnej i konwencjonalnej, przyczyn powstawania smogu i jego wpływu na zdrowie ludzi.
Uczniowie klas IV-VI w czasie warsztatów „Niska emisja gazów” pogłębili wiedzę na temat przyczynniskiej emisji w Polsce i na świecie oraz ekopojazdów. W czasie warsztatów „Jakie jest naszepowietrze?” uczniowi klas VII i VIII badali czystości powietrza- domowym miernikiem powietrza, poznali źródła zanieczyszczeń powietrza oraz oazy czystego powietrza w Polsce i na świecie.

{gallery}rs_19_20/eksperymenty{/gallery}