Narodowe Czytanie to akcja społeczna, która z sukcesem popularyzuje literaturę polską. W tym roku odbyła się ona już po raz dziewiąty. Dzięki tegorocznej odsłonie akcji Polacy wspólnie czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego – znakomity dramat romantyczny napisany w 1834 roku. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie z oddziałami integracyjnymi także wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Z powodu pandemii, zachowując wszelkie środki ostrożności, zorganizowaliśmy kameralne spotkania, podczas których uczniowie klas IV – VIII i ich nauczyciele czytali wybrane fragmenty dramatu, śledząc perypetie Balladyny, Aliny i Kirkora. Dla wielu słuchaczy było to pierwsze spotkanie z wielkim dziełem romantycznym, którego bohaterowie i baśniowe dzieje Polski silnie oddziałują na wyobraźnię.

{gallery}rs_20_21/czytanie{/gallery}