W obecnym roku szkolnym 15 uczniów klas trzecich brało udział w ministerialnym programie bezpłatnej, powszechnej nauki pływania Umiem pływać. Zajęcia pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania zorganizowane były na basenie w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. W czasie trwania projektu nasi uczniowie wraz z kolegami z Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Zelowie uczyli się pływać oraz doskonalili swe umiejętności pływackie. Oprócz nauki były skoki do wody, ćwiczenia na wesoło, gry i dużo wyśmienitej zabawy. Dzieci w czasie zajęć pracowały w grupach podzielonych według umiejętności pływackich. W ramach integracji zawierały również znajomości z uczniami z innych szkół.
Dziękujemy organowi prowadzącemu szkoły w Zelowie za możliwość realizacji projektu.