Z okazji 65. rocznicy nadania praw miejskich Zelowowi postanowiliśmy przeprowadzić w naszej szkole konkurs wiedzy o Zelowie.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek. Od władz miasta Gmina Zelów otrzymaliśmy również nagrody dla laureatów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Pytania dotyczyły historii i kultury naszego miasta. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł – „ Zelowianin na medal ”. Zostanie nim uczestnik, który otrzyma największą liczbę punktów ze wszystkich zadań.

Byliśmy bardzo ciekawi, jaką wiedzę o Zelowie mają uczniowie Dwójki. Rzeczywistość przerosła nasze wyobrażenia. Przede wszystkim zaskoczyła nas liczba uczestników. Zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale także członkowie ich rodzin. Bo wiele pytań miało charakter praktyczny, na przykład wyprawa do Domu Kultury i skorzystanie z zasobów tam znajdujących się. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania pracownikom Domu Kultury za owocną współpracę podczas przebiegu konkursu. Po dziesięciu dniach zmagań udało nam się wyłonić zwycięzców.

Zaszczytny tytuł: „Zelowianin na medal” otrzymują:

KLASY I – II:

Tobiasz Hartman – kl.2a

Natan Wilczek – kl. 2a

Kajetan Fiks – kl.1b

KLASY III – IV:

Paweł Bugaj – kl.3a

Bartosz Bugaj – kl.3a

KLASY V –VI:

Zuzanna Kopala – kl.5b

Julia Mejsner – kl.5b

KLASY VII – VIII:

Julia Urbaniak – kl.7c

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!