Są koty rasowe i koty „dachowe”, są takie, które przyjdą położyć Ci się na kolana, ale i te, które obudzą Cię wczesnym świtem w sobotni poranek….

Z tego względu dzień 17 lutego mianowany został Dniem Kota, a uczniowie po lekcjach, w świetlicy postanowiły należycie to święto uczcić.

Nasza pani Ewelina wprowadziła dzieci w mruczny nastrój przybliżając im różne sylwetki kotów z literatury. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek dotyczących kotów oraz baśni o „Kocie w butach”.

Następnie kocia aura owładnęła zajęcia plastyczne. „Świetliki” wykonały prace, tworząc wizerunki kotków i kocurów a także opaski na głowę z postacią naszych milusińskich.

Na koniec dnia wszystkie „Świetliki” obiecały uhonorować swoje domowe koty, aby każdy mruczek mógł poczuł się dziś wyjątkowy!

Jeśli masz kota w domu i chciałbyś się nim pochwalić, prosimy o zdjęcia mruczków w komentarzach.

{gallery}rs_22_23/koty{/gallery}