17 stycznia odbył się w SP nr 2 XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Po raz pierwszy przesłuchania konkursowe miały miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z przedszkoli, uczniowie klas I – III, uczniowie klas IV – VIII.
Występujące dzieci oceniało jury w składzie: dyrektor Domu Kultury w Zelowie p. Małgorzata Dębkowska, pracownik Biblioteki Miejskiej w Zelowie p. Aneta Kasprzykowska oraz przedstawiciel Rady Rodziców naszej szkoły p. Beata Kruk.
W kategorii przedszkoli wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale i uplasowały się na pierwszym miejscu: Hanna Romkowska i Julia Pierzyńska z Przedszkola Samorządowego nr1, Wiktoria Wódka i Michał Stańka z Przedszkola Samorządowego nr4, Lena Buresz z Przedszkola Edukacyjnego, Zofia Szmigielska z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Uśmiechu”, Maja Wartalska z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kociszewie, Wiktoria Pospiszył z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 w Zelowie, Emilia Nowaczyk i Izabela Retkiewicz z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Bujnach Szlacheckich, Natalia Krawczyk i Maja Zawiasa z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Wygiełzowie.
„Super” pierwsze miejsca jury przyznało: Wiktorii Franc z Przedszkola Edukacyjnego i Katarzynie Kołodziejskiej reprezentującej Oddział Przedszkolny przy SP w Kociszewie.
W kategorii klas I – III równorzędne pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: Błażej Grzegorczyk i Adrianna Sikora. Na drugim miejscu uplasowały się: Marcelina Grzelak i Iga Stańka ze SP nr4, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Tosik ze SP w Bujnach Szlacheckich. Wyróżnienia otrzymali: Agata Topolska i Lena Nawrocka ze SP nr 1, Oliwia Kubiak ze SP w Bujnach Szlacheckich, Maja Gral i Zofia Kędzierska ze SP w Wygiełzowie.
W najstarszej kategorii wiekowej jury przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca: reprezentującej naszą szkołę Julii Urbaniak, uczennicy SP nr 4 Weronice Sztanka i uczniowi SP w Kociszewie Adrianowi Szmigielskiemu. Drugie miejsce przypadło w udziale: Dominice Tosik z SP w Bujnach Szlacheckich i Aleksandrze Drozdowskiej z SP nr1. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica naszej szkoły – Oliwia Kot. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Jelińska ze SP w Kociszewie, Szymon Tosik i Natalia Dominiak ze SP w Wygiełzowie, Karolina Martyniak ze SP w Bujnach Szlacheckich, Wiktoria Jachymek ze SP nr1 i Anna Woźniak ze SP nr4.
Wszystkie występujące dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

{gallery}rs_18_19/gminny_konkurs_koled{/gallery}