Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła uzyskała zaszczytny tytuł „Szkoła Niepodległej”.
Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego programu organizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, którego celem było zdobycie miana „Szkoły Niepodległej”. Aby uzyskać wyżej wymieniony tytuł, należało zrealizować wszystkie konkursowe zadania w następujących obszarach:
• Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej – uczczenie świąt narodowych: 3 V, 15 VIII i 11 XI,
• Szlak Współtwórców Niepodległości – wydobycie na światło dzienne lokalnych działaczy i dowódców Polskiej Organizacji Wojskowej, bohaterów drugiego planu, nauczycieli, ludzi kultury, osób zasłużonych dla Niepodległości,
• Szlak Żołnierzy Niepodległości – ocalenie od zapomnienia żołnierzy wszystkich formacji walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej poprzez dbanie o miejsca pochówku oraz inne miejsca pamięci (tablice, krzyże, pomniki) we współpracy z partnerami zewnętrznymi (np. samorządem), objęcie mogił stałą opieką oraz popularyzacja wiedzy o nich,
• Szlak Dróg do Niepodległości – ukazanie wielość dróg prowadzących do wolności,
• Szlak Pierwszych Dni Wolności – organizacja wydarzeń upamiętniających pierwszy dzień wolności w różnych miejscowościach i regionach.
Konkurs „Szkoła Niepodległej” był formą uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedsięwzięcie trwało od września 2017 do grudnia 2018 roku. W sumie w rywalizacji wzięło udział 400 szkół z całego kraju, a nagrodzono 215 placówek.

{gallery}rs_18_19/niepodlegla1{/gallery}